Новини Великї Лепетихи
 
» » Недобір фруктів у кілька тисяч тонн загрожує садоводам Херсонщини.

Недобір фруктів у кілька тисяч тонн загрожує садоводам Херсонщини.

Автор: Журналіст 14-06-2019, 19:12
Недобір фруктів у кілька тисяч тонн загрожує садоводам Херсонщини.

Цьогоріч їх просто переслідують негаразди: після весняних приморозків по зав'язі "пройшлися" град та шквали. Від них постраждали, зокрема, Білозерський, Бериславський, Голопристанський, Каховський та Олешківський райони. В результаті, за різними експертними оцінками, край може втратити від чверті до п'ятої частини "солодкого врожаю" абрикосів, вишні, персиків, черешні та яблук. Надто останніх - їх минулорічний врожай, коли з гектара яблуневого саду отримували понад дванадцять тонн цих ароматних фруктів, виявився рекордним, і після нього деревам за будь-яких обставин треба відпочити.

Відповідно, садоводи недорахуються й чималої частини прибутків: торік вони навіть на експорт до одинадцяти країн (у тому числі до ЄС) спромоглися 6,6 тис. тонн свіжих яблук відправити.

Проте аграрії краю переконані, що труднощі тимчасові, а втрати можна буде швидко надолужити. Тому продовжують закладати нові сади та ягідники. Зокрема, площа лише яблуневих садів на Херсонщині впродовж останніх років збільшилася до 2,7 тис. га, черешневих - до 1 тис. га, зазначають у департаменті агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації.

Джерелоскачать dle 10.6фильмы бесплатно

Коментарі:

Залишити коментар